نصب و راه اندازی دوربین‌های مداربسته

. اولین دوربین‌های تحت شبکه در سال 1996 توسط شرکت AXIS با استفاده از پایه نرم‌افزاری لینوکس و بر اساس استانداردهای HTTP و RTSP تولید شد که از شبکه برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات استفاده می‌کرد. از آن پس به دلیل بالا رفتن قابلیت این نوع دوربین‌ها استفاده از آنها روز به روز درحال افزایش است .

دوربین‌های مداربسته معمولا برای نظارت اماکن داخلی و خارجی استفاده می‌شوند و بسته به شرایط انواع مختلفی دارند .

انواع دوربین‌های مداربسته

  • دوربین مداربسته دام :این نوع دوربین‌ها در محیط‌های اداری و داخلی استفاده می‌شوند. این دوربین‌ها به دلیل داشتن لنزهای WIDE با فاصله کانونی کوچک حتی زمانی که در گوشه‌ای از اتاق نصب شوند می‌توانند تمامی فضای اتاق را تحت پوشش قرار دهند .
  • دوربین مداربسته بالت :این نوع دوربین‌ها به دلیل داشتن قاب ضد آب مناسب برای محیط‌های خارجی و شرایط جوی بد هستند. همچنین قابلیت دید در شب ( با استفاده از مادون قرمز) را دارندو می‌توانند در تاریکی به راحتی تصویربرداری کنند.
  • دوربین مداربسته اسپید دام :این نوع دوربین به دلیل داشتن قابلیت‌های فراوان مانند دستگاه کنترلر، کیبورد مخصوص، گردان بودن، لنز با قابلیت زوم کردن، تنظیم کردن شدت نور و… کامل‌ترین نوع دوربین‌های رنگی مداربسته است . با کیبورد مخصوص این دوربین میتوان تمامی برنامه‌ریزی ها را اعمال نمود. همچنین میتوان یک مسیر خاص برای دوربین تعریف کرد تا در هر شرایط زمانی مسیر و یا نقاط خاصی را تصویربرداری کند.
  • دوربین مداربسته دید در شب :به وسیله‌ی این دوربین میتوان در تاریکی فردی را در فاصله‌ی 183 متری مشاهده کرد. تکنولوژی به کار رفته در این نوع دوربین به دو روش عمل میکند : 1) در قسمت پایینی طیف نوری مادون قرمز، نور کمی جمع شده و طوری تقویت می‌شود که بتوان آنرا مشاهده کرد. 2) طیف نوری مادون قرمز در قسمت بالایی جمع شده ولی به صورت نور منعکس نمی‌شود بلکه به صورت گرما نمایان می‌شود. به این صورت که اجسام گرم نور را به اجسام سردتر مثل میز یا یک ساختمان متصاعد می‌کنند .
  • دوربین مداربسته حرارتی :این نوع دوربین‌ها با نورافکن‌های مادون قرمز دارای تنوع زیاد و کاربرد بیشتر در تجهیز دوربین‌های مداربسته هستند. برای دوربین‌های دوربرد نورافکن‌های حرفهای لیزری مخصوص تولید می‌شود که دارای برندهای مختلف هستند .
  • دوربین‌های مدار بسته صنعتی :این نوع دوربین خاص ترین نوع دوربین مداربسته است زیرا در تمامی شرایط محیطی و در حالت‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد . در طراحی این دوربین‌ها توابع پردازش تصویری لحاظ شده است . این دوربین‌ قابلیت‌های خاص از قبیل ATW، ATR،HLC، BLC و… را داراست . این دوربین‌ها در ابتدا فاقد پایه، لنز و کاور ضدآب هستند و همه‌ این تجهیزات باید جداگانه تهیه شوند . از دیگر قابلیت‌های این دوربین انعطاف‌پذیری آنهاست. برای مثال میتوان در شرایط مختلف از پایه‌های خاص، در فواصل کم یا زیاد از لنزهای مخصوص و یا برای شرایط آب و هوایی خاص از کاورهای ضدآب یا دید در شب و یا کاورهای فن دار استفاده کرد.

یکی از خدمات شرکت رایانه سازان نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی تمامی دوربین‌ها و زیرمجموعه‌ی آنهااست.

افتخار ما داشتن تیمی مجرب و کارشناسانی با تجربه برای انجام دادن هرچه بهتر این خدمات و رضایتمندی کامل مشتریان می‌باشد.